Elektrické pohony zvonů, akustické zvony

Pohony zvonů

Pohony zvonů

Nabízíme Vám moderní elektronický magnetický pohon pro Vaše zvony, které jsou doposud rozhoupávány ručně a nebo máte nevyhovující pohon s trhaným a nepřesným chodem, nebo Vaše zvonění není spolehlivé.

Nová elektronika pohonu zvonů zajišťuje automatické rozhoupání zvonů ve Vámi stanovený čas a po Vámi stanovenou dobu. Pohon zvonů je realizován pomocí magnetického lineárního motoru s elektronickým řízením. Tento systém je velmi spolehlivý a tichý. Magnetický motor nevyžaduje žádné mazání, ani seřizování. Jeho chod je zcela automatický. Jednotka řízení spolu s magnetickým motorem měří každou periodu kyvu zvonu a udržuje ji s přesností na 2ms čímž je zajištěno přesné a šetrné zvonění.

Elektronika řízení houpání zvonu je v širokém spektru programovatelná a zajišťuje rovnoměrné zvonění s minimálními výkyvy a bez rázů. Tím velmi šetří konstrukci celé zvonice i samotný zvon a dodává zvonění správnou barvu. Možné je i nesymetrické zvonění a nebo atypické nastavení zvonění. Zvonění je řízeno elektronickými hodinami a je možné je doplnit přijímačem přesného času (DCF), nebo liturgickým kalendářem.

Pokud je zavěšení Vašeho zvonu, nebo zvon samotný ve špatném stavu, zhodnotíme jej a nabídneme Vám opravu, nebo jinou možnost řešení v podobě akustického zvonu.

Cena elektronického zvonění se pohybuje v cenách již od 45 000,- kč vč. DPH. Záleží samozřejmě na velikosti zvonu, vlastnostech konstrukce a jejím stavu, podmínkách instalace, cestovném aj. Pro nabídku nás prosím neváhejte kontaktovat, rádi s Vámi zkonzultujeme nejvhodnější řešení a nabídneme Vám kompletní řešení „na klíč“.

Ukázka pohonu zvonění po 8 letech.

Ukázka spolehlivosti magnetické motoru, bezproblémová funkce po 8 letech. Konstrukce je již orezlá, ale systém funguje stále bez problémů

Obrázky jsou zde ke zhlédnutí


Akustické zvony

Pokud nemáte k dispozici klasický zvon, případně je zvon poškozený, nebo jeho rozhoupávání není možné kuli statice kapličky, nebo věže nabízíme Vám akustické zvony. Tyto jsou založeny na MP3 věrohodném zvuku zvonů. Celý systém přehrávání zvuků je umístěn ve věži, kde se jinak nachází klasický zvon a proto šíření zvuku je identické. Pro laika je rozdíl od normálního zvuku zvonů k nerozeznání. Pokud máte o akustické zvonění zájem, kontaktujte nás prosím, rádi Vám zpracujeme nabídku.

S rozhoupáváním zvonů i akustickými zvony máme mnohaleté zkušenosti a proto vám najdeme vždy spolehlivé a funkční řešení jako již velké řadě našich zákazníků.

Při všech činnostech klade naše firma vysoký důraz na kvalitu a výslednou spokojenost koncového zákazníka. Výsledkem našich aktivit je dlouhodobá spolupráce s řadou stálých zákazníků.

Obrázky jsou zde ke zhlédnutí